Vállalati erőforrás-tervezési (ERP) szoftver bevezetésén gondolkodik?
Ez a szoftver segíthet racionalizálni és automatizálni a háttér munkát, felszabadítva alkalmazottait, hogy a fontosabb, értékteremtő és kreatív kezdeményezésekkel foglalkozhassanak.
Mielőtt azonban elkezdene az ERP kiválasztásán gondolkodni, fontos, hogy pontosan megértse, mit is csinál az ERP-szoftver.
Ma lerombolunk néhányat az ERP-szoftverekkel kapcsolatos leggyakoribb tévhitekből.
Ha úgy közelít a szoftver kiválasztásához, hogy közben ezekben a mítoszokban hisz, lehet, hogy az ERP bevezetése kudarcra lesz ítélve cégénél.
- Csak a nagyvállalatoknak lehet előnyös
Az egyik legnagyobb ERP-szoftverrel kapcsolatos tévhit az, hogy csak a nagyvállalatok élvezhetik a szoftver funkcióinak előnyeit. Sokféle ERP-rendszer létezik, amelyeket minden méretű szervezet számára terveztek. A legtöbb ERP-megoldás emellett teljes mértékben skálázható és rugalmas, lehetővé téve a vállalkozások tulajdonosai számára, hogy a rendszert saját igényeikhez igazítsák.
Ahogyan az Ön vállalkozása növekszik, az ERP-rendszere is vele együtt növekedhet. Első körben csak azokat a modulokat vezesse be, amelyeket az üzleti modellje megkövetel, és majd szükség szerint bővítse a rendszert.
- Túl drága
Az ERP-rendszerek költségesek lehetnek, különösen, ha testreszabásokat adunk hozzá.
Ez azonban nem mindig van így.
A pontos ár, amit fizetni fog, számos tényezőtől függ, többek között:
-
- Az Ön vállalkozásának mérete
- A rendszert használó alkalmazottak száma
- A szükséges modulok, funkciók és bővítmények száma.
- A szervezeti változtatások mértéke, amelyet a bevezetés megkövetel.
A legtöbb vállalat úgy találja, hogy a szoftverbe való befektetés megtérülése jelentős.
Egy ERP-rendszer bevezetésével az alkalmazottainak nem kell órákat tölteniük értékes idejükből manuális, ismétlődő, időigényes feladatokkal.
Ehelyett olyan értékteremtő projekteken dolgozhatnak, amelyek hozzájárulnak a bevétel növeléséhez, az ügyfél-elégedettség javításához és az ügyfelek vonzásához.
- A bevezetés túl sokáig tart
Szeretné kihasználni az ERP-szoftver előnyeit, de aggódik, hogy a projekt bevezetése túl sokáig tart? Míg a korai ERP-rendszerek telepítése bonyolult volt, a modern ERP-szoftvereket előre konfigurált, leggyakrabban használt modulokkal-, megoldásokkal tervezték, hogy az üzleti modellek szélesebb körének megfeleljenek, ami megkönnyíti a bevezetésüket.
Mégis, minden szakaszban időt kell szánnia rá, és prioritást kell adnia az olyan kulcsfontosságú területeknek, mint a projekttervezés, a szervezeti változások kezelése és a projektmenedzsment. Ez segíthet elkerülni az ERP kudarcához vezető gyakori akadályokat.
- A kész rendszerek nem jelentenek valós megoldást
Sok vállalat úgy gondolja, hogy a legjobb ERP-szoftverhez drága egyedi ERP-rendszerbe kell beruháznia, azonban számos előnye van annak, ha egy előre elkészített, kész rendszert vásárolnak.
A bevezetési költségek általában olcsóbbak egy előre elkészített ERP-rendszerrel, mint egy egyedi rendszerrel. Egy egyedi ERP-rendszer esetében előfordulhat, hogy tapasztalt fejlesztőket kell felvennie, akik segítenek a projekt kritikus szakaszainak kezelésében, és ha a csapat egyik alaptagja távozik, akkor a tudását magával viszi. A menet közben fejlesztett megoldás sok kockázatot rejt magában.
Ezzel szemben, ha egy kész rendszert közvetlenül egy ERP-szállítótól vásárol, biztos lehet benne, hogy a projekt teljes időtartama alatt az ő támogatásukat élvezheti.
Ha a lehető legolcsóbban és legegyszerűbben szeretné megvalósítani erőfeszítéseit, ez ideális megoldás lehet. Az általános funkcionalitás azonban korlátozott lehet egyéni funkciók nélkül.
- A cégen belül csak bizonyos csapattagoknak kedvez
Egy másik tévhit, hogy az ERP-szoftverek csak bizonyos csapatok, például a HR- és a könyvelési osztály számára vannak fenntartva. Valójában minden csoport számára előnyös lehet. Még ha egy alkalmazott nem is érintkezik közvetlenül a szoftverrel, akkor is élvezheti a könnyebb együttműködés és a jobb kommunikáció előnyeit.
Megfelelő bevezetés esetén az ERP szoftver az egész vállalat belső irányítási központjaként működhet. Ez magában foglalja az összes csapatot, az összes telephelyen és részlegben.
- Nem igényel emberi beavatkozást
Bármennyire is okosak, az ERP-rendszerek nem robotok. Nem tudnak minden funkciót elvégezni Ön helyett. Legalábbis a belátható jövőben még mindig Önnek kell adatokat bevinnie, megosztania és jogosultságokat kezelnie.
Ezért fontos, hogy az új szoftver éles üzembe helyezése előtt beruházzon egy végfelhasználói képzési programba, amelyen a munkatársai részt vesznek.
Ez nem csak a készségeiket bővíti, de csökkentheti a változással szembeni ellenállást is.
- Az ERP ugyanaz, mint a CRM, SCM vagy MRP szoftver
Az üzleti rövidítések egy idő után mind egyformának tűnhetnek! Az ERP-rendszer azonban nem tévesztendő össze az ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) szoftverrel. Nem azonos az ellátási lánc menedzsment (SCM) szoftverrel vagy a gyártási erőforrás-tervezési (MRP) szoftverrel sem.
Míg az ERP az egész szervezet számára előnyös lehet, addig egy olyan eszköz, mint a CRM, inkább ügyfélközpontú. Hasonlóképpen, egy ellátási lánc rendszer inkább a beszállítói kapcsolatokra és a készletgazdálkodásra összpontosít.
Számos tévhit kering az ERP üzleti szoftverekkel kapcsolatban. Ez csak a jéghegy csúcsa. Ahelyett, hogy hallomásból hozna döntést, miért nem fordul egyenesen a forráshoz?
A soft4biz-nél jól ismerjük az ERP-implementációk minden aspektusát, a kezdeti felméréstől az üzembe helyezés utáni támogatásig.
Segítünk Önnek elválasztani a tényeket a fikcióktól, hogy magabiztosan haladhasson előre egy ERP szoftver bevezetése terén és ennek előnyei mielőbb az Ön cégében is megmutatkozznak.
Lépjen kapcsolatba velünk itt: http://soft4biz.ro/kapcsolat